Unide > Dřevěné podlahy > Kährs > American naturals collectionDřevěné podlahy Kährs American naturals collection

Javor Kanadský: Známý svou mízou, z níž se výrábí javorový sirup. Bělové dřevo má krémovou barvu s tendencí k červenohnědé a jádrové dřevo má barvu od světlé po tmavohnědou s červenými místy. Obvykle má jemnou textůru s rovnými, ale někdy poněkud vlnitými vlákny. Javor Kanadský-tvrdý roste v Severní Americe a je o 10-15% tvrdší než dub.

Dub Červený: Dub červený je nejoblíbenější druh dřeva pro výrobu podlah v Americe.Bělové dřevo je bíle až světlé hnědé a jádrvé dřevo je růžové až červenohnědé. Dřevo má obvykle rovná vlákna. Je tvrdé a trvanlivé a celkem snadno příjma paletu barevných mořidel. Dub červený je velký pomalu rostoucí strom, který se dožívá v průměru 300 let.

Třešeň: V Americe oblíbené dřevo na výrobu skříní a nábytku. Je to velmi krásný a univerzální druh dřeva. Dřevo je teplé, osobité a má kouzlo. Bělové dřevo je krémově bílé. Barva jádrového dřeva se mění od temně rudé do červenohnědé. U třešně dochází při úplném zestárnutí k nejvyššímu stupni barevné změny s výrazným ztmavnutím do tmavě načervenalé barvy. K tomuto procesu dochází během několika týdnů na přímém slunci. Třešňové dřevo je o 25% měkčí než dřevo dubové.

Americký Ořech: Tmavé exkluzívní dřevo používané na vybraný nábytek. Bělové dřevo má krémově bílou barvu. Jádrové dřevo je světlehnědé až čokoládově hnědé, někdy s tendencí k nachově rudé. Dřevo léty získává zvláštní krásu. Obvykle má rovná vlákna, ale může mít vlnité tvary, které skýtají úžasné variace. U dřeva dochází ke změně barvy středního až vysokého stupně, přičemž tmavohnědé jádrové dřevo časem světlá ve zlatohnědou. Dřevo Amerického ořechu je měkčí než dřevo dubové.

 151L30VA50_int_pop.jpg

151L8AEK09_int_pop.jpg

Barevné varianty American naturals collection


CITY
Dub červený DENVER

COUNTRY
Dub červený VIRGINIA

COUNTRY
Javor tvrdý ALBERTA

CITY
Javor tvrdý EDMONTON

COUNTRY
Javor tvrdý MANITOBA

COUNTRY
Javor tvrdý ONTARIO

CITY
Javor tvrdý TORONTO

CITY
Javor tvrdý VINNIPEG

CITY
Ořech Americký ATLANTA

TOWN
Ořech Americký HARFORD

CITY
Ořech Americký MONTREAL

CITY
Ořech Americký PHILADELPHIA

COUNTRY
Ořech Americký VERMONT

CITY
Třešen SAVANNAH

COUNTRY
Třešeň ARIZONA

CITY
Třešeň COLUMBUS

CITY
Třešeň CHARLESTON

COUNTRY
Třešeň KENTUCKY

TOWN
Třešeň SANTA BARBARA

Široký výběr podlahových krytin

Firma Uni design Vám nabízí nejen široký výběr podlahových krytin jako laminátové podlahy, dřevěné podlahy, pvc, linoleum, korkové podlahy od předních výrobců  

QUICK-STEPPERGOMEISTERPARADORALSAFLOORBERRY FLOOREGGERKÄHRSTEKAJUNCKERSFORBOPOLYSTYLGERFLORTARKETTAPIBEL - PHILADELPHIA a další.

Nabídka dalších interiérových prvků

Nabízí také další prvky interiéru jako jsou interiérové DVEŘE, OBLOŽKOVÉ ZÁRUBNĚ, v různých modifikacích, např. kyvné, posuvné po stěně nebo zasouvací do stavebního pouzdra, dvoukřídlé a v několika různých dekorech. Dalším prvkem jsou samonosná schodiště LINEAR, VERTICAL a schodišťový systém TOPSTEP, který lze využít při renovaci starého schodiště nebo při realizaci nového schodiště.